Spotkanie z wyjątkowym gościem Panią Iwoną Gulczyńską

We wtorkowe popołudnie, w pierwszym tygodniu kwietnia br., uczniowie wszystkich klas zebrali się w stołówce. Tym razem obyła się tam wyjątkowa lekcji muzyki. Poprowadziła ją niezwykle utalentowana skrzypaczka, wspaniała osoba, działająca m.in. w toruńskim zespole Hulajdusza - Iwona Gulczyńska. Przedstawiła uczniom instrument smyczkowy – skrzypce, omawiając ich budowę oraz sposób wydobywania dźwięku. Następnie w znanych utworach zaprezentowała ich brzmienie. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę, wysłuchali melodii, mieli możliwość zaśpiewania. Wszyscy świetnie się bawili przy znanych utworach muzycznych. Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do podniesienia wrażliwości muzycznej uczniów i być może będą w przyszłości zachętą do nauki gry na instrumentach muzycznych.